Анотація досвіду

Перспективність досвіду
Одним з головних  завдань системи освіти та виховання в Україні – є формування свідомого громадянина на основі моральних і духовних цінностей свого народу. 
Результативність громадянського виховання залежить від того, наскільки ті чи інші форми і методи  виховної роботи стимулюють  морально-духовний розвиток нашої молоді.
Використання інноваційних технологій і методів в системі виховної роботи на морально-етичній та духовній основі активно стимулює розвиток самоорганізації  та самоврядування учнівської молоді, формулює усвідомлення  необхідності активної громадянської позиції в житті. Учні починають розуміти, що великі справи починаються з маленьких вчинків (посадженого дерева, доброго слова, допомоги ближньому…). З часом формується моральний потенціал, який протягом усього свідомого життя живитиме моральні почуття особистості.
Теоретична база досвіду
Питанням вивчення та формування духовного світу людини, самопізнанню та самовихованню учнів присвячені роботи  К. Д. Ушинського, В.О. Сухомлинського,  I.С. Кона, О.В. Киричука, Д.А. Леонтьєва, C.Д. Максименка, Ю.М. Орлова, П.В. Симонова, П.М. Єршова, В.А. Пономаренка, Т.М. Титаренка, Н.Р. Бiтянової, А.Ц. Гармаєва та інші.
Теоретичні передумови розробки проблеми формування духовних цінностей особистості   закладені у психологічних   дослідженнях   Г.С. Костюка, О.М. Леонтьєва,  А.В. Петровського, А.В. Мудрик,  В.В. Рибалки.
Важливою складовою процесу формування особистості сучасних школярів є психодіагностика духовних цінностей та патріотичних нахилів людини. 
Теоретичним та методологічним проблемам психодіагностики особистісного розвитку молоді присвятили свої праці такi дослідники, як М.I. Алексєєва, Л.Ф. Бурлачук, Б.О. Федоришин, С.М. Морозов, Л.А. Петровська та iн.


Стратегічною метою розробки є створення педагогічних умов, сприятливих для саморозвитку, самоствердження творчої особистості та її духовної самореалізації.

Основні завдання:
1.    Гуманізувати навчально-виховний процес, поклавши мораль і духовний розвиток в основу життєдіяльності шкільного колективу та особистості кожного учня через розвиток ідеї толерантності.
2.   Виховувати риси соціально компетентної особистості та підвищити рівень її громадянської активності шляхом забезпечення творчого самовираження учнів та вчителів через участь в реалізації загальношкільного проекту «Духовність».
  

1 комментарий:

  1. Якщо говорити не науковими термінами, а звичайною мовою - ми прагнемо, щоб учні нашої школи були добрими, людяними і талановитими ... кожний по-своєму. Адже не буває таких дітей, в яких немає якоїсь родзинки. Треба тільки її помітити і допомогти, щоб побачили їншї...

    ОтветитьУдалить