Обласна виставка "Освіта Запорізького краю-2015"

Вітаємо Вас на блозі учасника  обласної виставки "Освіта Запорізького краю - 2015"


Життя не жде, воно нас кличе до роботи,
і доля, і щастя  нашого народу залежить
від того, як ми виховуємо  дитину.
Софія Русова

  Виховання духовно багатої й всебічно розвиненої особистості визначено Національною доктриною розвитку освіти в Україні і є актуальним у формуванні життєвої компетентності школярів. Духовність - це прагнення і здатність особистості до спрямованого пізнання істини,  добра,  краси,  любові і ствердження у своїй життєдіяльності загальнолюдських етичних та естетичних цінностей, усвідомлення своєї єдності із Всесвітом.
  Нині ціннісні орієнтири нашого суспільства катастрофічно змінюються, переходячи від гуманістичних до суто меркантильних, прагматичних. Знецінення вироблених віками духовних цінностей, загальна втрата духовних орієнтирів, відсутність у значної частини нашої молоді духовної культури, почуття толерантності, милосердя, доброти сприяють створенню духовного вакууму, який відкриває простір для порушення  правових і моральних норм. У суспільстві спостерігається  тенденція до загострення негативних явищ і розширення поля небезпечної поведінки молоді. Занепад суспільних інституцій, хаос і безладдя життя, розпад сімей розвивають у дітей агресивність, конфліктність, жорстокість,  невдоволеність та невпевненість у завтрашньому дні.
  Тому основними завданнями педагогів сьогодні є усунення наявних недоліків виховання, створення таких психолого-педагогічних умов, які максимально сприяють самовираженню, самовизначенню та самореалізації задатків, нахилів, здібностей і можливостей кожної дитини в духовній сфері. Випускник школи повинен свідомо орієнтуватися в суспільному житті, бути високоморальною, духовно й інтелектуально розвиненою особистістю.
   Шлях до духовного оновлення лежить через розширення свідомості дитини, яка розкриває її місце та роль у бутті, робить її здатною повністю реалізувати себе в соціумі через гармонію з внутрішнім «Я» та гуманістичну взаємодію з навколишнім світом.
  Протягом століть «духовно розвинена особистість» завжди поставала як велична мета виховання і самовиховання. Але особливої актуальності вона набуває сьогодні. Сьогодні виховання в молоді почуття любові до Батьківщини, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції належить до проблем державного масштабу.
 Саме соціально-педагогічна актуальність визначеної проблеми,  потреби навчально-виховної практики зумовили вибір теми «Формування творчої,  духовно багатої  особистості як першооснова патріотичного виховання молодого покоління».







1 комментарий:

  1. При відсутності масових дитячих організацій дуже мало уваги приділяється саме духовному розвитку підростаючого покоління. Тим цікавіший та актуальніший свіжий погляд на шляхи вирішення цієї проблеми.

    ОтветитьУдалить